Leczenie ortodontyczne - TwojORTODONTA.pl
Ładowanie...
  • Oferta
  • Informacje dla pacjenta
  • Wyleczone przypadki
  • Zdjęcia gabinetu
  • Cennik
  • Kontakt
  • Twoj ortodonta
  • Oferta


Oferta


Nasze kwalifikacje: 5-letnie studia stomatologiczne, ukończona 4-letnia specjalizacja z ortodoncji (potwierdzona Egzaminem Państwowym) dająca tytuł Specjalisty w Ortodoncji oraz już 15 lat praktykowania samej ortodoncji i dziesiątki zadowolonych Pacjentów.

W naszym gabinecie każdą procedurę począwszy od konsultacji, poprzez założenie aparatu oraz KAŻDĄ (!) wizytę kontrolną oraz zdjęcie aparatów wykonuje specjalista ortodonta
Zobacz OPINIE naszych wyleczonych pacjentów na FACEBOOK
Zobacz OPINIE naszych wyleczonych pacjentów na ZNANYLEKARZ

Stosujemy duży asortyment aparatów ortodontycznych używanych w nowoczesnej ortodoncji, w tym aparaty stałe zarówno klasyczne metalowe, jak i w kolorze zębów lub też całkowicie przezroczyste (tzw. aparaty szafirowe - zapewniające minimum widoczności aparatu przy jednoczesnym doskonałym efekcie leczniczym), miniimplanty ortodontyczne, aparaty do poszerzania szczęki typu HYRAX / HASS, przezroczyste nakładki ClearAligner i wiele innych.


Zachęcamy do odwiedzenia naszego gabinetu dzieci już w wieku 6 - 7 lat. Wczesne zdiagnozowanie wady zgryzu u dziecka może znacznie uprościć leczenie i zapobiec jej nasileniu.


Zapraszamy na konsultacje, na której specjalista ortodonta przedstawi Państwu pełną ofertę i udzieli wszelkich informacji na temat leczenia ortodontycznego.


APARAT STAŁY umożliwia bardzo precyzyjne ustawienie zębów i jest obecnie najczęściej stosowanym aparatem na świecie zapewniającym najlepsze z możliwych efektów. Zamki mogą być wykonane ze specjalnego stopu metalu lub ceramiczne (w kolorze zębów lub przezroczyste tzw. szafirowe).

Foto powyżej - nowoczesne aparaty stałe, metalowe. Możliwe jest dobranie różnych kolorów tzw. ligatur zakładanych na zamki (również bezbarwnych).


Foto powyżej - aparaty stałe kosmetyczne.


Foto powyżej - aparaty szafirowy - najbardziej kosmetyczny.


Stosujemy wiele nowoczesnych aparatów zakładanych na stałe (zwykle na kilka miesięcy). Foto poniżej aparat do poszerzania szczęki typu HYRAX / HASS oraz łuk podniebienny do utrzymania poszerzenia. Zastosowanie nowoczesnych aparatów oraz właściwego planu leczenia minimalizuje konieczność usuwania zębów oraz zmniejsza konieczność współpracy z pacjentem.


Poniżej dwa przykłady zastosowania aparatu do poszerzenia szczęki typu HYRAX. Dpiero po poszerzeniu szczęki (trwającym około 4 miesiące) możliwe jest założenie aparatu stałego do wyrównania zębów. Poszerzenie szczęki tego typu jest najskuteczniejsze u pacjentów nie starszych niż około 15 latPacjent z tzw. ZATRZYMANYM ZĘBEM (sytuacja w której ząb samodzielnie nie może pojawić się w ustach). Zaczepiony (podczas zabiegu chirurgicznego w znieczuleniu miejscowym) specjalny zaczep na zębie wraz z aparatem stałym pozwala sprowadzić go i prawidłowo ustawić. Zwykle zajmuje to od 1,5 do 2,5 lat leczenia.


Poniżej jeden z pacjentów z pokazanym przebiegiem leczenia ortodontycznego w przypadku zatrzymanego prawego, górnego kła. Leczenie górnym aparatem stałm, około 14 miesięcy.


Leczenie ortodontyczne może mieć również wpływ na wygląd twarzy (profil). Pacjentka z wyraźnie WYPUKŁYM PROFILEM. Po lewej stronie poniżej przed leczeniem ortodontycznym, zwraca uwagę nadmierna wypukłość warg. Strona prawa po 1,5 roku leczenia z zastosowaniem dwóch aparatów stałych oraz usunięciu 4 zębów (2 w szczęce i 2 w żuchwie). Profil uległ wyraźnej poprawie. Bez usunięcia zębów w tym przypadku leczenie spowodowałoby pogorszenie profilu na jeszcze bardziej wypukły.


MINI IMPLANT ORTODONTYCZNY


Mini śruby ortodontyczne (tzw. mini implanty ortodontyczne) są specjalnymi, niewielkich rozmiarów śrubkami długości około 6mm i średnicy około 1.3mm. W niektórych sytuacjach leczniczych istnieje konieczność uzyskania przesunięć zębów niemożliwych do osiągnięcia za pomocą tradycyjnych elementów aparatów stałych. W takiej sytuacji istnieje możliwość wkręcenia mini śruby do kości i przez kilka miesięcy (poprzez zaczepienie odpowiednich sprężynek) uzyskanie odpowiednich przesunięć zębów. Wkręcenie mini śruby odbywa się w znieczuleniu powierzchniowym i jest bezbolesne. Trwa zwykle około 10 minut. Po kilku miesiącach śruba jest wykręcana (bezbolesne) a kość i dziąsło ulegają wygojeniu w przeciągu kilku dni bez śladu po śrubie.


Przypadek poniżej: pacjentka z bardzo dużym (!) odstępem między górnymi a dolnymi zębami. Wkręcone dwie miniśruby ortodontyczne w szczęce, umożliwiły znaczne (!) cofnięcie przednich zębów, zamykając tym samym przestrzenie po brakujących zębach oraz korygując wadę zgryzu. Bez użycia miniśrub nie udałoby się tego dokonać.


Powyżej strona lewa przed leczeniem, znaczna wada zgryzu. Po prawej po leczeniu.


WYBIELANIE ZĘBÓW - stosujemy od wielu lat, sprawdzoną, bezpieczną i dającą bardzo dobre rezultaty nakładkową metodę wybielania. Daje ona możliwość kontroli nad intensywnością wybielenia i jest najbezpieczniejsza dla uzębienia. Pacjent dostaje do domu komplet specjalnych, przezroczystych szyn do zakładania na zęby (foto poniżej) oraz kilka opakowań specjalnego żelu. Wyraźny efekt wybielenia jest już widoczny po dwóch użyciach.Foto powyżej - wybielone nakładkowo zęby (przed i po wybielaniu)


Szyny do wybielania - indywidualnie robione dla każdego Pacjenta starczające na wiele cyklów wybielania.


Powyżej. Przygotowanie ortodontyczne do wszczepienia implantu zębowego. Leczenie ortodontyczne polega na przygotowaniu odpowiedniej przestrzeni i ustawieniu zębów w taki sposób by móc wszczepić implanty brakujących zębów. W powyższym przypadku pacjentka miała wrodzony brak obydwu górnych dwójek. Leczenie ortodontyczne, trwające około 10 miesięcy umożliwiło odtworzenie miejsca i prawidłowe ustawienie zębów. W końcowej fazie wszczepiono dwa implanty zębów (górne dwójki).


Powyżej - dwa przykłady pacjentów z brakiem górnych dwójek. Strzałkami zaznaczono KŁY, przed i po korekcie kształtu i ich ustawienia.

Jednymi z często brakujących od urodzenia zębów są górne dwójki stałe. W przypadku ich braku, nie zawsze trzeba uzyskiwać miejsce na wykonanie implantu brakującego zęba. Często dobry efekt estetyczny można uzyskać zmieniając kształt stojącego w pobliżu kła, upodabniając go do brakującej dwójki i ustawiając go ortodontycznie w miejscu brakującej dwójki. Takie działanie ma następujące zalety:
1. brak konieczności wykonywania implantów (oszczędność pieniędzy)
2. możliwość pełnego zakończenia leczenia w młodym wieku pacjenta (to ważne bo implanty można dopiero wkręcić PO UKOŃCZENIU około 18 roku życia !!!).
3. dobry efekt estetyczny (po wielu latach efekt estetyczny jest często lepszy niż w przypadku implantów).Powyżej przykład zębów które po leczeniu ortodontycznym wymagały odbudowania ich brzegów. Najczęściej dzieje się tak w wyniku krzywego ścierania się zębów krzywo ustawionych.
1 - przed leczeniem ortodontycznym, zęby krzywo ustawione oraz widoczne nierówne ich brzegi
2 - po leczeniu ortodontycznym trwającym około 15 miesięcy, zęby już proste, ale ich wygląd nie jest dobry
3 - po odbudowie brzegów zębów materiałem kompozytowym. Jest to bardzo popularny materiał w stomatologii służący także do wykonywania "zwykłych" plomb w zębach. Odbudowa polega na doklejeniu brzegów w odpowiednim kolorze. Jest to najczęściej bardzo trwałe (wytrzymuje nawet 10 lat) oraz estetyczne.

Specjalistyczny Gabinet Ortodontyczny
"Twój Ortodonta"


ul. Markowskiego 4/1B
31-881 Kraków